Testování na zvířatech, ano či ne? Názory jsou na to různé. Každý má však volbu vybrat si při nákupu kosmetiky, zda dá přednost té, která je na zvířatech testovaná či ne. Na trhu je těch, které testují na zvířatech mnoho, ale najdou se i takové, které tyto praktiky nerealizují.
Líčeníje spjato s životem téměř každé ženy, ať se nám to líbí nebo ne. Už v historii si Kleopatra ve starém Egyptě kreslila černé linky pomocí uhlí a pomocí malin si barvily líčka, aby její pleť vypadala zdravější a svěžejší. Ale i kosmetika se v čase vyvíjí a tak má žena v této oblasti opravdu na výběr.
V současné době se hodně společností zabývající se právě kosmetikou začíná vyznačovat tím, že netestují. Spotřebitelé, v tomto případě tedy ženy, jsou poměrně hodně informované a raději si připlatí za tu, kde není ubližováno zvířatům. Testování je prováděno tím způsobem, že jsou zvířata, většinou se jedná o králíky, mnohdy i opice zavřeny v klecích nebo jiných stísněných prostorech a na jejich kůži jsou jednotlivé přípravky testovány. Zvířata jsou sledována odborníky, kteří kontrolují jejich žádoucí a nežádoucí reakce na dané produkty.
Netestovaná kosmetika je vždy označena na daném obalu konkrétního produktu. Na internetu se dají nalézt kompletní seznamy těchto společností, které testují a které nikoliv. Nyní si řekneme pouze zlomek těch společností, jaké praktiky používají:
Společnosti, které testují na zvířatech:
– Avon,
– Maybeline,
– Chanel,
– L´Oreál.
Společnosti, které netestují na zvířatech:
– NYC,
– Balea,
– Essence.
Pro obě oblasti je těch společností mnohem více, zde jsme uvedli jen ty opravdu nejznámější. Proto pokud chceme brát na zvířata ohled a nepodporovat tyto praktiky, tak se informujte! Na internetu toho najdete opravdu mnoho. Neplatí zde to, že pokud chceme kosmetikou netestovanou na zvířatech, musíme si připlatit. Například značka Balea, kterou nalezneme v řetězcích drogerie DM, jsou cenové přijatelné pro všechny.