V dnešním článku si rozebereme všechno o domácím mazlíčkovi – křečkovi.
Potrava – křeček by měl dostávat hrstku kvalitních granulek určených pro křečky, dále samozřejmě misku s čistou vodou, občas seno (obrušuje si skrz něj zuby), občas mu můžeme dát kousek ovoce či zeleninu, ale pozor, ne citrusy!
Podestýlka – křeček by měl mít ideálně takovou podestýlku, aby se mu tak snadno nevysypala z klece. Křečci jsou poměrně aktivní zvířata, takže bych spíš volila více kouskovitou podestýlku.
Klec – křeček by měl žít minimálně v kleci o rozměrech 60 x 40 cm. Samozřejmě platí, že čím více prostoru mu dáte, tím bude křeček šťastnější a spokojenější a je už jen na vás, jaký život mu zařídíte.
Zpestření – křečci jsou hodně aktivní, takže bych doporučovala nějaké hračky, jako například nějaké prolézačky a točící se kolotoč. Křečci milují pohyb, takže vám za tyto hračky budou skutečně vděční.
Okusování – křeček pořád rád něco okusuje a to se dá vyřešit poměrně snadno – stačí mu do klece umístit větvičky z ovocného stromu, křeček se s tím rád zabaví.
Čištění – křeček je poměrně malé, aktivní a celkem nenáročné zvíře. Celkově se celá klec čistí jednou za týden – čtrnáct dní, dobré je také, pokud klec třeba jednou za měsíc kompletně vydezinfikujete a opravdu pořádně vyčistíte.
Toaleta – jak už jsem řekla, křeček je velmi čistotný a pokud si chcete usnadnit práci, stačí mu do vypozorovaného koutku, kde vykonává potřebu, umístit malou toaletu a vyplnit ji malou hrstkou pelet.
Jak si křečka ochočit? Stačí, když se mu budete věnovat, dávat pamlsky z ruky a snažit se s ním trávit co nejvíce času. Taky by určitě pomohlo, kdybyste ho krmili z ruky, protože tímhle si zvykne na váš pach a nebudete mu už cizí, tudíž vám bude i více důvěřovat a když se mu budete opravdu věnovat, mohli by z vás být opravdu dobří parťáci.