Naší čtyřnozí přátelé chtějí lásku a pozornost stejně jako lidé. Je potřeba se jim pravidelně věnovat a zpříjemnit jim život. Snažit se jim dát maximum toho co můžeme, protože mají pouze nás. Ať je to maličkatý křeček anebo veliký pes, lásku a péči potřebují všichni a my, jelikož jsme se jich ujali musíme pro ně chtít to nejlepší. Jsou to členové rodiny a jako naši rodinný příslušníci potřebují nás.
Vzít si nějakého mazlíčka pod svá křídla neznamená jen, že mu dáme jídlo, pití a domov. Zahrnuje to mnohem větší péči.
Například takový křeček musí mít v ubikaci nějakou tu hračku, aby se zabavil, potřebuje mít čistou ubikaci a potřebuje vzít také občas do ruky. Pokud vychováváte hlodavce, určitě víte, o čem mluvím. Je samozřejmě spousty zvířátek, které do rukou moc nechtění anebo jim to způsobuje stres, v takovém případě se buď můžeme snažit je naučit na dotyky, tak aby se nestresovala – je to běh na delší trať, ale zvládnout se to dá anebo je alespoň musíte občas pouštět se proběhnout po místnosti. Pokud pouštíte po místnosti, aby se takříkajíc „vyvenčili“ je nutné také upozornit, abyste si dávali pozor na malá zákoutí, aby Vám zvířátko nezaběhlo za kuchyňskou linku, skříň a podobné, kde ho jen tak neodeženete, aby se vrátil zpátky. Nejen, že si může ublížit, což je na prvním místě, ale také budete mít trápení s tím, že zvířátko bude mimo svojí ubikaci, a tak ho nemůžete nechat samotným, aby si neublížilo a věřte, že oni dokážou vytrvat velice dlouho ve své nové schovávačce.
Mnohá zvířátka mají na svůj malý mozeček velký intelekt, proto s nimi zkuste hrát i nějaké hry. Křeček se například může naučit za pomocí pamlsků určité trasy, které bude převážně využívat na svých procházkách a naučí se chodit i sám do svého domečku.
Věřím, že se chováme ke svým mazlíčkům, jak nejlépe umíme a pokud si nebudete vědět rady, mnoho typů je k naleznutí i na internetu, nebo od svého chovatele dostanete několik typů, jak a co dělat správně, aby byl s Vámi mazlíček nad míru spokojený.